.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر یکی از بزرگترین و توسعه یافته ترین دانشگاه های کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی شبستر؛

کتاب "مفاهیم ژنتیکی در اصلاح دام" ترجمه و منتشر شد.

کتاب "مفاهیم ژنتیکی در اصلاح دام"تالیف ح. ک. پارخ و پ. ن. سری واستاوا  با ترجمه طرلان فرهوش و رامین جعفرزاده قدیمی از سوی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی تعداد زیادی از دانشجویان دوره کارشناسی رشته­ های علوم دامی، علوم و صنایع شیر و کشاورزی قبل از این­که دروس مربوط به اصلاح دام و روش­های بهبود دام­های اهلی و یا اصلاح نباتات را مطالعه کنند، دروس مربوط به توارث کیفی را به کمک قوانین مندلی مطالعه می­ نمایند.

با توجه به این که داشتن یک برداشت مشخص در مورد وراثت کمّی برای دانشجویان کارشناسی و حتی تحصیلات تکمیلی کمی دشوار می­باشد، برای مطالعه نسبت­ های ژنتیک جمعیت، نیاز به ابزار آماری از قبیل میانگین و واریانس جمعیت بوده و این دلایل علت اصلی تالیف این کتاب را تشکیل می­دهد.

در  این کتاب، توزیع ژن، فراوانی آن و عوامل تغییر دهنده میانگین جمعیت بررسی شده و مطالب مربوط به عمل ژن و وراثت­پذیری با کمک مدل مندلی، جزئیات اصول عملکرد افزایشی و غلبه ­ی ژن و اختلاف ناشی از آن بررسی شده است و مفهوم وراثت از دیدگاه تابعیت و هم­بستگی نیز بیان می­گردد.

"مفاهیم ژنتیکی در اصلاح دام"در  18 فصل از سوی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی شبستر در 2000 نسخه و 402 صفحه چاپ و با قیمت 280000 ریال روانه بازار گردید.

خانم دکتر طرلان فرهوش عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر در گروه علوم دامی به همراه رامین جعفرزاده قدیمی این کتاب را ترجمه کرده است.

 

آدرس مقاله در خبرگزاری آنا: http://www.ana.ir/news/209946

آدرس خبر در خبرگزاری ایسکانیوز:  http://www.iscanews.ir/news/747534

 


٠٨:٣٢ - پنج شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٩٧    /    تعداد نمایش : ١٥٢١خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.