.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر یکی از بزرگترین و توسعه یافته ترین دانشگاه های کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ کتاب

چاپ و انتشار کتاب «رشد و تربیت کودک از تولد تا سه سالگی» از سوی عضو هیات علمی واحد شبستر

کتاب  «رشد و تربیت کودک: از تولد تا سه سالگی» تالیف دکتر پرویز کریمی ثانی از سوی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر منتشر شد.

پرویز کریمی ثانی در گفت­گو با روابط عمومی با توجه به این که در قرن بیست و یکم با تغییرات زیادی مواجه هستیم و کودکان در معرض محرک­های زیادی قرار می­گیرند گفت: تماس با محیط، به خصوص زمانی که با علم و آگاهی والدین همراه باشد برای کودک بسیار موثر و سودمند خواهد بود.

نویسنده کتاب با توجه به حساسیت بیشتر والدین در عصر کنونی نسبت به رشد کودک و کسب مهارت­های لازم ادامه داد: در کتاب حاضر تلاش شده است خصوصیات مراحل رشد نوزاد و کودک در ماه­های مختلف مربوط به سه سال اول زندگی توضیح داده شده و انواع روش­های لازم برای تقویت ویژگی­های وی ارائه شود.

نویسنده در این کتاب به خصوصیات گوناگون کودک در ماه­های مختلف اشاره و از والدین خواسته است که ضمن توجه و دقت  به زمان سپری آنها با در نظر گرفتن به خصوصیات بومی و جغرافیایی، حساسیت بیش از حد نشان ندهند.

مطالبت این کتاب جنبه راهنمایی و پیشگیری دارد و بر اساس مطالعه موردی و مشاهده میدانی نویسنده در طول سه سال بر روی کودک  از ابتدای تولد تا 3 سالگی بوده است. برای تکمیل و اعتباردهی به مطالعه و مشاهدات از مطالب سایر منابع استفاده شده است.

کتاب به توصیف خصوصیات مراحل رشد و ارائه راه­کارها و اقدامات لازم برای تقویت ابعاد مختلف رشد جسمانی، هیجانی، اجتماعی، شناختی، اخلاقی و رشد زبان، رشد جنسی در سه سال اول زندگی پرداخته است.

«رشد و تربیت کودک: از تولد تا سه سالگی»  از سوی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی شبستر در 1000 نسخه و 239 صفحه چاپ و با قیمت 25000 ریال روانه بازار گردید.

 

استادیار گروه علوم تربیتی واحد شبستر پیش از این نیز کتاب «ماوی با نگرانی و استرس­های زیاد: کتاب کار برای کاهش و مقابله با اضطراب ویژه کودکان 5 11 سال» را از سوی انتشارات فروزش تبریز در 1000 نسخه چاپ و با قیمت 100000 ریال روانه بازار کرده بود.

آدرس مقاله در خبرگزاری آنا: http://www.ana.ir/news/213712

آدرس خبر در خبرگزاری ایسکانیوز:  

 


١٣:٥٥ - چهارشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٢٩١٦    /    تعداد نمایش : ١٠٣٩خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.