.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر یکی از بزرگترین و توسعه یافته ترین دانشگاه های کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ کتاب

چاپ و انتشار «یادمان صفرخان» از سوی دانشجوی واحد شبستر

کتاب «یادمان صفرخان (صفر قهرمانیان شیشوان، نماد مقاومت مردمی در رهایی از ستم»توسط امیر چهره­ گشا دانشجوی رشته تاریخ واحد شبستر تألیف و از سوی انتشارات نخبگان منتشر شد.

امیر چهره­ گشا در گفت‌وگو با روابط عمومی اظهار کرد: «مجموعه حاضر در راستای ارج نهادن به مبارزات این قهرمان ملی و نیز شناساندن این نماد مقاومت به نسل­های آینده تدوین شده است».

چهره­ گشا از صفر قهرمانیان به عنوان باسابقه­ ترین زندانی سیاسی دنیا نام برده و افزود: «صفرخان 32 سال در زندان شاه روزگار گذراند و 24 سال در زندان نسیان و فراموشی سپری کرد تا این که در آبان ماه 1381 جان به جان آفرین تسلیم کرد».

وی ادامه داد: «حضور سه دهه ­ای وی به عنوان باسابقه­ ترین زندانی سیاسی دنیا و نشست و برخاست با سایر مبارزان از وی چهره­ای بسان دائره ­المعارفی از تاریخچه سازمان­ها و گروه­ها و افراد منفرد سیاسی چپ، راست، مذهبی و ... ساخته بود که بنا به وجود خصلت­های خوب و مردمی و البته مقاومت ستایش انگیزش، مورد احترام همه زندانیان از هر نوع گرایش، باور و اعتقاد بود.»

کتاب «یادمان صفرخان (صفر قهرمانیان شیشوان، نماد مقاومت مردمی در رهایی ازستم»در سال 1396 از سوی انتشارات نخبگان در 1000 نسخه  چاپ و با قیمت 250000ریال روانه بازار گردید.

کتاب در 400 صفحه و شامل 5 فصل: شیشوان زادگاه صفرخان، مقالات، اشعار، اسناد و تصاوبر و منابع و فهرست اعلام می­باشد.

این چهاردهمین کتاب امیر چهره ­گشا است. عنوان تعدادی از کتاب­های چاپ شده به شرح ذیل است: زندانی زمان، نگاهی به مبارزات با سابقه ­ترین زندانی سیاسی جهان، صفرخان قهرمانیان؛ تاریخ عجب شیر؛ پیشگامان تاریخ و فرهنگ آذربایجان؛ عجب شیر در گذر زمان؛ آتالاردان چاتان سسلر؛ ائل قایغی­سی: زندگی­نامه و آثار دکتر حسین دوزگون؛ سهند دونیاسی؛ فیزیک نور؛ امامزاده‌های آذربایجان و شمال‌غرب ایران

 

آدرس خبر در خبرگزاری آنا: http://www.ana.ir/news/229154

آدرس خبر در خبرگزاری ایسکانیوز:  http://www.iscanews.ir/news/789213

 

 

 


١٠:٢٥ - سه شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٩٩٣    /    تعداد نمایش : ١٣٩٦خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.