.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر یکی از بزرگترین و توسعه یافته ترین دانشگاه های کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ کتاب

ترجمه و انتشار کتاب «یک قدم به عقب بگذار و نفس عمیق بکش» از سوی عضو هیات علمی واحد شبستر

کتاب «یک قدم به عقب بگذار و نفس عمیق بکش! درس­هایی برای آموزش مدیریت خشم به کودکان» تالیف لینه نامکا توسط  دکتر پرویز کریمی ثانی ترجمه از سوی انتشارات فروزش منتشر شد.

پرویز کریمی ثانی در گفت­گو با روابط عمومی با توجه به این که کودکان انرژی زیادی دارند و به روش­های مختلفی آن را تخلیه می­کنند گفت: کودکان همیشه در حال یادگیری هستند و راه­های تخلیه انرژی­های مثبت و منفی را از والدین، همسالان و محیط اطراف خود یاد می­گیرند.

مترجم کتاب با توجه به این­که یکی از هیجان­هایی که در کودکان مشاهده می­گردد هیجان خشم است ادامه داد: چنانچه کودک نتواند به شکل درست به مدیریت هیجان خشم بپردازد با مشکلات عمده­ای مواجه خواهد شد و در آینده ممکن است به رفتارهای ضد اجتماعی، پرخاشگرانه، و انحراف­های مختلف بپردازد.

در این کتاب به راه­های کاربردی و عملی کنترل خشم کودکان اشاره شده است و تکنیک­های مختلف همراه با تمرین­های لازم ارائه شده است.

والدین، معلمان، مربیان، روانشناسان و مشاوران می­تواند برای کنترل خشم کودکان از تکنیک­ها و تمرین­های این کتاب استفاده کنند و به کودکان کمک کنند تا خشم خود را کنترل نمایند.

تمرین­های این کتاب برای کاهش خشم کودکان و خودکنترلی آنها بسیار موثر است. استفاده از این تمرین­ها باعث می­شود کودک هم خشم خود را کنترل کند و هم به خویشتن داری برسد. احساس خویشتن­داری باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس کودک می­شود.

« یک قدم به عقب بگذار و نفس عمیق بکش! درسهایی برای آموزش مدیریت خشم به کودکان»تالیف لینه نامکا و با ترجمه پرویز کریمی ­ثانی، حسین رستمی، الهه کاظم ­پور دیزجی از سوی انتشارات فروزش تبریز  در 1000 نسخه و 162 صفحه چاپ و با قیمت 15000 ریال روانه بازار گردید.

استادیار گروه علوم تربیتی واحد شبستر پیش از این نیز کتاب «ماوی با نگرانی و استرس ­های زیاد: کتاب کار برای کاهش و مقابله با اضطراب ویژه کودکان 5 –11 سال» و «رشد و تربیت کودک: از تولد تا سه سالگی»  به چاپ رسانده بود.

 

آدرس خبر در خبرگزاری آنا: http://www.ana.ir/news/235306

آدرس خبر در خبرگزاری ایسکانیوز:  http://www.iscanews.ir/news/805710

 

 


١٤:٢٠ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٠٢    /    تعداد نمایش : ١٧٦٤خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.