.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر یکی از بزرگترین و توسعه یافته ترین دانشگاه های کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی انتشارات واحد شبستر؛

دو کتاب جدید در موضوع پایدارسازی خاک مناطق جنگلی و پرورش زنبور عسل منتشر شد

کتاب­های «پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست­ مهندسی» تالیف قاسم حبیبی بی ­بالانی و «اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل» تالیف عبدالاحد شاددل تیلی و قاسم حبیبی بی­ بالانی از سوی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی شبستر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی کتاب پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست مهندسی از سوی قاسم حبیبی بی­ بالانی تدوین و سعی شده است تمام مطالب به روز مربوط به حفاظت و پایدارسازی شیب­ های طبیعی واقع در مناطق جنگلی جمع ­آوری و در دسترس متخصصین این رشته قرار بگیرد.

این کتاب در مورد نحوه گسترش پوشش گیاهی برای جلوگیری از ایجاد لغزش و فرسایش به وسیله انجام آزمایش­های گوناگون به منظور استفاده از نقش حفاظتی و حمایتی پوشش گیاهی تدوین شده است.

قسمت عمده کتاب پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست مهندسی باعث ایجاد توجه ویژه زیست­ محیطی و قابلیت­های مقاومت خاک در برابر لغزش­های توده­ای و فرسایش­ های خاک توسط درختان و گیاهان می­شود.

این کتاب در 5 فصل با عنوان­ های: مروری بر تعاریف و مباحث مکانیک خاک؛ خواص مهندسی پوشش گیاهی؛ شرایط اکولوژیکی مورد نیاز برای استقرار و مدیریت پوشش گیاهی؛ پایدار سازی شیب و زیست مهندسی خاک برای پایدارسازی شیب و تجدید سایت تدوین شده است.

کتاب اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل از سوی عبدالاحد شاددل تیلی و قاسم حبیبی ­بی­ بالانی تدوین و سعی شده است اطلاعات کافی از زیست­ شناسی، رفتار، فعالیت­ های زنبور عسل و آشنایی با لوازم و تجهیزات پرورش زنبور عسل جهت اعمال مدیریت صحیح را جمع ­آوری کند.

این کتاب اطلاعات کاملی را در مورد آگاهی و شناخت گیاهان شهدزا و زنبور دوست، انتشار و تراکم و دوره گل­دهی گیاهان منطقه و در نهایت جابجایی و انتقال به موقع کندوها جهت بهره ­گیری بیشتر از منابع موجود در جهت افزایش تولید را به خوانندگان می­دهد.

کتاب اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل در 9 فصل به تاریخچه و جایگاه زنبورداری در کشاورزی، وسایل و تجهیزات مورد استفاده، گونه و نژادهای زنبور عسل، ساختمان رشد و تکامل زنبور، احتیاجات مواد مغذی و تغذیه، افراد تشکی ل­دهند کلنی، فعالی ت­های زنبورداری در طول سال و محصولات زنبور عسل می ­پردازد.

دکتر قاسم حبیبی بی ­بالانی عضو هیات علمی و دانشیار گروه کشاورزی و جنگلداری واحد شبستر و آقای دکتر عبدالاحد شاددل تیلی عضو هیات علمی و استادیار گروه علوم دامی واحد شبستر است.

کتاب کتاب پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست مهندسی در 138 صفحه به قیمت 200000 ریال و کتاب اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل در 223 صفحه به قیمت 270000 ریال توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی شبستر منتشر و به بازار عرضه شده است.

 

 

آدرس خبر در خبرگزاری آنا: http://www.ana.ir/news/274180

 


٠٧:٥٥ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٢٣    /    تعداد نمایش : ١٠٦٧خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.