.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر یکی از بزرگترین و توسعه یافته ترین دانشگاه های کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ کتاب

انتشار کتاب «دخانیات: مضرات، مدیریت ترک» از سوی عضو هیات علمی واحد شبستر.

کتاب «دخانیات: مضرات، مدیریت ترک» توسط  توفیق مهدوی تالیف و از سوی نشر هماذر منتشر شد.

توفیق مهدوی در گفت­گو با روابط عمومی با توجه به این­که مصرف دخانیات یک بیماری ذهنی است گفت: «این باور غلط در بین آحاد مردم که ترک دخانیات را مساوی با یک جو اراده می­دانند باور غلط و اشتباهی است و این مساوی با آن است که 15 میلیون سیگاری کشور را که اکثرشان نیز در کار و زندگی افراد موفقی بوده و در شغل ­های مختلف و حساسی مشغول به کار هستند را انسان­های ضعیف و بی­اراده بدانیم.»

عضو هیات علمی گروه تربیت بدنی واحد شبستر ادامه داد: «افراد سیگاری بیمار و مبتلا به مصرفی هستند که برای نجات و رهایی  از این بیماری ابتدا باید میل و هوس مصرف دخانیات (اعتیار ذهنی) از بین برود و تا این میل و هوس از بین نرود ترک دخانیات بسیار سخت و دشوار خواهد بود».

مهدوی با توجه به این که چهار عادت بد مصرف دخانیات، نوشیدن مشروبات الکلی، تغذیه غلط و عدم تحرک بدنی کافی می توانید انسان را تا 12 سال مسن ­تر نشان دهد گفت: «هدف از تهیه کتاب ارائه مطالب و یافته­ های  جدید، ایجاد انگیزه و تاثیرگذاری در مخاطبان مصرف کننده دخانیات در جهت ترک این معضل خطرناک اجتماعی، بهداشتی است.» 

کتاب در چهار فصل به تاریخچه پیدایش دخانیات، مضرات دخانیات و ضرورت ترک، تعریف اعتیاد و مدیریت مصرف و نقش مهم ورزش، راههای مختلف ترک سیگار و دخانیات، روش­های پیشنهادی­ ترک  و در نهایت روش پیشنهادی نهایی و بسیار موثر نویسنده تدوین شده است.

کتاب «دخانیات: مضرات، مدیریت ترک» توسط  توفیق مهدوی تالیف و از سوی نشر هماذر در 1000 نسخه و 115 صفحه چاپ و با قمیت 60000 ریال روانه بازار گردید.

توفیق مهدوی عضو هیات علمی تمام وقت واحد شبستر در گروه تربیت بدنی و از نیروهای قدیمی واحد شبستر که جدیدا به افتخار بازنشستگی نائل آمده است پیش از این نزدیک به 10 طرح پژوهشی در خصوص دخانیات و اثرات ورزشی انجام داده و کتاب حاضر ماحصل تجربیات چندین ساله ایشان است. 

آدرس خبر در خبرگزاری آنا: http://www.ana.ir/news/313860
آدرس خبر در خبرگزاری ایسکانیوز:  
 

 

 


١٠:٠٠ - پنج شنبه ١٦ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٨٦    /    تعداد نمایش : ١٠٢٣خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.