.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر یکی از بزرگترین و توسعه یافته ترین دانشگاه های کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ کتاب

کتاب «درس¬هایی برای والدین» از سوی زوج دانشگاهی استان آذربایجان شرقی منتشر شد

کتاب­ «درس­هایی برای والدین: گفتارهایی در پیوند ازدواج و پرورش کودک» از سوی عباس خوش­خبر و رزیتا فخیمی فرهادی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی کتاب­ «درس ­هایی برای والدین: گفتارهایی در پیوند ازدواج و پرورش کودک» نوشته اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و شبستر عباس خوش­ خبر و رزیتا فخیمی فرهادی از سوی انتشارات فروغ آزادی منتشر شد.

موضوعات این کتاب در چهار فصل بخشی برگرفته از کتاب پروفسور تارهان و بخشی دیگر برآمده از تجارب کلینیکی و قریب 15 سال مشاوره تخصصی نویسندگان با خانواده­ها است.

در این کتاب بحث ازدواج و انتخاب همسر در کنار تربیت کودک توامان مطرح شده است، اگر چه در عرف نگارش کتاب­های موضوعی، بحث ازدواج و بحث پرورش کودک غالباً مستقل و جدا از هم آورده می­شوند اما نویسندگان در این کتاب با هدف القای این موضوع به خواننده بودند که این دو موضوع جدای از هم نیستند

کتاب در 4 فصل تهیه شده است. فصل اول با عنوان آغاز زندگی زناشویی، موجودیت نظام خانواده و شرایط ازدواج را بیان کرده است. فصل دوم به روابط میان کودک و والدین و راهکارهای عملی برای بهبود رابطه ­ی والد – فرزند پرداخته است. فصل 3 با عنوان بدخلقی و بداخلاقی در کودکان به شیطنت و لج بازی کودکان اشاره دارد.

فصل 4 با عنوان جهان مدرن، هزاره سوم، تربیت نوین به موضوعات جدید در پرورش کودکان پرداخته است. بچه­ها و مادران شاغل، مادران شاغل و جایگاه پدر، کودک و مرگ سرپرست، طلاق و کودک، کودک و تلویزیون، تکنولوژی، فضای مجازی و کودکان از موضوعات مورد بحث این فصل است.

کتاب­ «درس­ هایی برای والدین: گفتارهایی در پیوند ازدواج و پرورش کودک» در 240 صفحه با قیمت 180000 ریال از سوی انتشارات فروغ آزادی تبریز چاپ و روانه بازار کتاب شده است.

دکتر عباس خوش­ خبر عضو هیات علمی تمام وقت و استادیار گروه علوم تربیتی واحد تبریز است. دکتر رزیتا فخیمی فرهادی عضو عیات علمی تمام وقت گروه روانشناسی و مشاوره واحد شبستر است.

آدرس خبر در خبرگزاری آنا: http://www.ana.ir/news/412853

آدرس خبر در خبرگزاری ایسکانیوز: http://www.iscanews.ir/news/964131

 

 


٠٩:٣٢ - دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣٢٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٥٥خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.