.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد شبستر يکي از بزرگترين و توسعه يافته ترين دانشگاه هاي کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ مقاله

مقاله دانشگاهیان واحد شبستر در مجله بین¬المللی نمایه شد.

مقاله حبیب فرهام دانشجوی دکترای مهندسی برق - قدرت واحد شبستر با راهنمایی لیلا محمدیان و حسن علی­پور در مجله Solar Energyبا ایمپکت فکتوری 4/374 چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی، مقاله حبیب فرهام، دانشجوی دکتری مهندسی برق - قدرت با عنوان «عملکرد مقاوم بر مصرف­کننده­های برق بر پایه انرژی خورشیدی/ بادی./ شبکه»در مجله ISI(WoS)،Solar Energy  از مجموعه انتشاراتELSEVIER که در بریتانیا چاپ شده و دارای ضریب تاثیر یا IFبرابر 374/4 است و در هر دو رده ­بندی JCRو SJRدر چارک اول یا Q1قرار دارد، چاپ شد.   

در این مقاله برای بهره ­برداری بهینه از مصرف­ کننده بزرگ صنعتی یک روش بهینه تحت برنامه زمان استفاده برنامه پاسخگویی بار شامل عدم قطعیت قیمت بازار برق پیشنهاد شده است. برای مدل­سازی عدم قطعیت ذکر شده از روش بهینه ­سازی بازه­ای استفاده شده است.

با درنظر گرفتن عدم قطعیت قیمت بازار برق با استفاده از روش بهینه سازی بازه­ای، مساله تک هدفه تبدیل به مساله دو هدفه می­شود که در آن هزینه­ های میانگین و انحراف از معیار به عنوان توابع هدف در نظر گرفته شده است و مسئله دو هدفه تولید شده به جای مسئله تک هدفه بایستی مینیمم گردد. مسئله دو هدفه با استفاده از الگوریتم­های روش ضرایب وزنی و روش فازی حل شده است.

علاوه بر الگوریتم­های ذکر شده، مصرف­ کننده بزرگ قادر است از برنامه زمان استفاده برنامه پاسخگویی بار، استفاده کند تا بتواند تقاضای بار خود را از ساعات پیک به ساعات غیر پیک انتقال دهد و هزینه بهره­ برداری خود را کاهش دهد. یک مدل نمونه با در نظر گرفتن عدم قطعیت قیمت بازار و با استفاده از نرم­ افزار بهینه سازی GAMS  و با استفاده از الگوریتم ­های ذکر شده شبیه­سازی شده است.

نتایج حاصل از شبیه­ سازی نشان می­دهد در موردی که برنامه پاسخگویی بار در نظر گرفته نشده است با افزایش هزینه میانگین به مقدار 32/4 درصد، با در نظرگرفتن عدم قطعیت قیمت بازار هزینه انحراف از میعار به مقدار 22/87 درصد کاهش یافته است. علاوه بر این در موردی که برای مصرف­کننده بزرگ برنامه زمان استفاده اعمال شود، هزینه میانگین به دلیل مدل­سازی عدم قطعیت بازار برق 21/4 درصد بیشتر می­شود در حالیکه هزینه انحراف از معیار 43/85 درصد کمتر می­شود.

مقاله برگرفته از رساله دکترای حبیب فرهام دانشجوی دکتری تخصصی برق –قدرت واحد شبستر بوده و خانم لیلا محمدیان و آقای حسن علیپور از اعضای هیات علمی گروه برق واحد شبستر راهنمایی آن را برعهده دارند. جابر پولادی استادیار گروه برق واحد شبستر مشاوره رساله را بر عهده دارد.

 

لینک دسترسی به مقاله:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0038092X1830968X

آدرس خبر در خبرگزاری آنا: 

 

 

 


١٣:١٥ - پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٢٥٩    /    تعداد نمایش : ٧٧٠خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.