.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد شبستر يکي از بزرگترين و توسعه يافته ترين دانشگاه هاي کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ مقاله

مقاله دانشگاهیان واحد شبستر در مجله علمی تخصصی منتشر شد.

مقاله حسن جعفری آذرگنانلو دانشجوی واحد شبستر و دکتر اصغر خوش­ نظر در مجله علمی تخصصی روانشناسی، علوم تربیتی و علوم اجتماعی چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی واحد شبستر، مقاله حسن جعفری آذرگنانلو دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی واحد شبستر و اصغر خوش­نظر  استادیار گروه روانشناسی و علوم تربیتی واحد شبستر با عنوان «مقايسه اثربخشي نمايش عروسکي بر پرخاشگري کودکان داراي معلوليت جسمي و کودکان ناشنواي مدارس استثنايي شهرستان شهريار»در مجله علمی تخصصی روانشناسی، علوم تربیتی و علوم اجتماعی چاپ شد.

هدف از پژوهش حاضر مقایسه اثربخشی نمایش عروسکی بر پرخاشگری کودکان دارای معلولیت جسمی و کودکان ناشنوای مدارس استثنایی شهرستان شهریار بود.

تحقیق حاضر بر حسب هدف از نوع کاربردی و از نظر روش، توصیفی-پیمایشی است و جامعه آماری این تحقیق، عبارتند از مدیران، معاونین و کارکنان و فعال در مراکز درمانی مربوط به دارای معلولیت جسمی و کودکان ناشنوای مدارس استثنایی شهرستان شهریار که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در در این زمینه فعالیت می کنند.

بر اساس اطلاعات دریافتی حجم جامعه افراد با این شرایط در شهریار که تشکیل حجم جامعه آماری را می­دهند 252 نفر می باشند در این تحقیق جهت برآورد حجم نمونه از جدول کرجسی و مورگان استفاده شده است. با توجه به اینکه حجم جامعه آماری شامل مدیران، معاونین و کارکنان و فعال در مراکز درمانی مربوط به دارای معلولیت جسمی و کودکان ناشنوای مدارس استثنایی شهرستان شهریار که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در در این زمینه فعالیت می کنند 252 نفر در نظر گرفته شده است، با توجه به این تعداد جامعه آماری، حجم نمونه 141 نفر در نظر گرفته شد. همچنین روش نمونه گیری بصورت ساده تصادفی می باشد.

در نتیجه با تحلیل داده های حاصل از پرسشنامه مشخص شد که نمایش عروسکی بر پرخاشگری دو گروه موثر است. بدین معنی که این متغیر عاملی تعیین کننده و موثر در نمایش عروسکی می باشد

لینک دسترسی به مقاله:

http://jopbs.jseas.ir/ListArticle.aspx?Volume=21

همچنین این مقاله به صورت سخنرانی در کنفرانس بین ­المللی روانشناسی، مشاوره، تعلیم و تربیت که توسط موسسه آموزش عالی شاندیز برگزار شد نیز ارائه شده بود.

دکتر اصغر خوش­ نظر استادیار گروه روانشناسی و علوم تربیتی واحد شبستر علاوه بر انتشار مقالات متعدد پیش از این دو کتاب با عنوان ­های «روانشناسی و سینما» و «فانوس» را منتشر کرده است.

کلمات کلیدی: نمایش عروسکی، پرخاشگری کودکان ، معلولیت جسمی و کودکان ناشنوا.

 


٠٩:٤٦ - دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٣٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٥٤٦خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.