.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد شبستر يکي از بزرگترين و توسعه يافته ترين دانشگاه هاي کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ مقاله

مقاله عضو هیات علمی واحد شبستر در مجله بین المللی نمایه شد.

مقاله یوسف علیپور و حسن علیپور عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر در مجله ISI(WoS)، Asian Journal of Control چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی واحد شبستر مقاله یوسف علیپور و حسن علیپور، استادیار گروه مهندسی برق واحد شبستر با عنوان (طراحی کنترلر بهینه با در نظر گرفتن تاخیر ارتباطی برای پیل سوختی اکسید جامد) در مجله ISI(WoS)، Asian Journal of Control از مجموعهWiley  پذیرفته و چاپ شد. این مجله دارای ضریب تاثیر یا IF برابر 528/1 است و در هر دو رده­ بندی JCR و SJR به ترتیب در چارک Q3  و  Q2قرار دارد.   

امروزه در صنایع مدرن، سیستم ­های بزرگ و پیچیده به وفور یافت می­شوند. این سیستم­ها معمولا دارای چندین ورودی و خروجی بوده و می­توانند اجزای مجزای متعددی داشته باشند. کنترل این سیستم­ها گرچه به روش متمرکز امکان پذیر است ولی جهت افزایش مقاومت سیستم کنترلی و ساده­ سازی تنظیمات کنترل­کننده، کنترلرهای توزیع شده متعددی در مقالات منتشر شده پیشنهاد شده­اند.

در این ساختارهای کنترلی توزیع شده، به جای وجود یک کنترلر مرکزی، تعداد متعددی کنترلر کوچک (زیرکنترلر) وجود دارند که هر زیرکنترلر بخشی از سیستم را مدیریت می­کند و دسترسی به اطلاعات و مدل تمامی سیستم ندارد. ولی ورودی و خروجی تمامی زیرکنترلرها به همدیگر مخابره می­شود.

اگرچه سیستم­های مخابراتی در عمل دارای تاخیر هستند که می­تواند برعملکرد کنترلر تاثیر گذارد اما در مقالات قبلی به این مساله توجه نشده است. در این مقاله برای اولین بار تاخیر ارتباطی در طراحی کنترلر لحاظ گردیده است که کنترلر را برای شرایط واقعی مناسب تر می­کند. در این مقاله روش کنترلی مورد نظر بر روی یک پیل­ سوختی اکسید جامد ،که به عنوان تولید کننده پراکنده برق (DG) برای تولید همزمان برق و حرارت به کار می­رود، پیاده شده و نتایج با نتیجه کنترلر متمرکز مشابه و کنترلر مد لغزشی مقایسه گردیده است.

برای مدلسازی پیل سوختی اکسید جامد از مدل فضای حالت استفاده شده و با اعمال ورودی سینوسی به پیل سوختی، جهت طراحی کنترلر مدل ARMAX استخراج شده است. 

نویسندگان از دکتر شاهین تفنگدارزاده استادیار گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر به جهت مشاوره­های ارزشمندشان کمال تشکر را دارا هستند.

لینک دسترسی به مقاله:

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/asjc.1974

 

 


١٤:٠٨ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٢٨٠    /    تعداد نمایش : ٤٠٦خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.