.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد شبستر يکي از بزرگترين و توسعه يافته ترين دانشگاه هاي کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
جمعه ٠١ شهريور ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

تازه‌های نشر دانشگاه آزاد اسلامی؛

ترجمه و انتشار کتاب «غلبه بر بیش فعالی بدون دارو: کتاب راهنما برای والدین و معلمان»

کتاب «غلبه بر بیش فعالی بدون دارو: کتاب راهنما برای والدین و معلمان» تالیف انجمن جوانان کودکان و روان­شناسی طبیعی نیوآرک توسط  عضو هیات علمی واحد شبستر ترجمه و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی از شبستر کتاب «غلبه بر بیش فعالی بدون دارو: کتاب راهنما برای والدین و معلمان» تالیف انجمن جوانان کودکان و روان­شناسی طبیعی نیوآرک توسط  دکتر پرویز کریمی ثانی و الهه کاظم ­پور دیزجی ترجمه و از سوی انتشارات اوستا منتشر شد.

راهکارهای محتلفی برای کاهش علائم و درمان اختلال بیش فعالی وجود دارد و در این زمینه بعضی اوقات شاهد استفاده نادرست و بی­ رویه خانواده ­ها از دارو برای کاهش علائم بیش فعالی هستیم که باعث می­شود کودک با عوارض مختلف دارو مواجه شود.

اگرچه برای کودکان دارای علائم شدید بیش فعالی استفاده از دارو پیشنهاد می­شود اما در اکثر موارد والدین باید ابتدا برای کودک وقت بگذارند و از سبک تربیتی مناسب که همراه با عشق و محبت کافی و انتظارات و محدودیت­های مناساسب باشد استفاده کنند.

کتاب حاضر در موضوع بیش فعالی تدوین شده و تمرکز اصلی کتاب بر کودکان مبتلا به بیش فعالی است و استفاده از روش­های غیر داروئی را برای درمان بیش فعالی در اولویت اصلی قرار می­دهد.

در این کتاب بر راه­ حل­های مختلف از جمله تغییر سبک تربیتی، سبز درمانی، استفاده از ورزش، هنر و موسیقی، مدیریت بازی­های کامپیوتری و مدیریت میزان تماشای تلویزیون تاکید شده است.

کتاب در 6 فصل تدوین شده است. فصل اول به کلیات موضوع بیش ­فعالی و تعریف و علل آن می­پردازد. فصل دوم به تماشای تلویزیون و فیلم پرداخته و در فصل سوم داروهای بیش فعالی معرفی شده است.

فصل چهار و پنج به دیگر راه ­حل­های بیش فعالی غیر از دارو معرفی شده ­اند. فصل پنج به جمع­بندی و نتیجه ­گیری مباحث مطرح شده اختصاص داده شده است.

کتاب «غلبه بر بیش فعالی بدون دارو: کتاب راهنما برای والدین و معلمان» توسط  دکتر پرویز کریمی ثانی و الهه کاظم­پور دیزجی ترجمه و از سوی انتشارات اوستا تبریز  در 1000 نسخه و 118 صفحه چاپ و با قیمت 25000 ریال روانه بازار گردید.

پرویز کریمی ثانی عضو هیات علمی تمام وقت و استادیار گروه روانشناسی و علوم تربیتی واحد شبستر، پیش از این چهار کتاب «ماوی با نگرانی و استرس ­های زیاد: کتاب کار برای کاهش و مقابله با اضطراب ویژه کودکان 5 –11 سال»؛ «رشد و تربیت کودک: از تولد تا سه سالگی»؛ «یک قدم به عقب بگذار و نفس عمیق بکش! درس­هایی برای آموزش مدیریت خشم به کودکان» «تمرین­ها و تکنیک­های کاهش علائم اختلل بیش فعالی: کمبود توجه ویژه کودکان پیش دبستانی»  به چاپ رسانده است.

الهه کاظم پور فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته روانشناسی تربیتی واحد شبستر در تالیف کتاب همکاری کرده است.

آدرس خبردر خبرگزاری آنا:  http://ana.ir/fa/news/76/360166

آدرس خبر در خبرگزاری ایسکانیوز: http://www.iscanews.ir/news/996048


١٥:١٣ - سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٣٣٢٨    /    تعداد نمایش : ٥٥٦خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.